ul. Szczawia 45, 00-006 Warszawa 569-489-489 kontakt@ekorajd.pl

Współczesne kozy

Piecyki, które obecnie się wykorzystuje i określa jako kozy realizowane są w ten sposób, że mają oddawać do atmosfery jak najmniej szkodliwych składników.

Bezpieczne dla otoczenia piecyki Dzięki temu, że zastosowane są nowoczesne rozwiązania takie piece gwarantują najlepsze możliwe spalanie drewna. Między innymi wprowadzone zostało spalanie wtórne, które gwarantuje, że będzie można skutecznie dopalać małe składniki, które znajdują się w dymie i wcześniej nie były wypalane między innymi dlatego, że urządzenia, które były stosowane nie były w stanie sobie z nimi radzić. Obecnie jak się okazuje takie urządzenia skutecznie spalają gaz i tym samym udaje się wykorzystać całe drewno najlepiej jak się da. Wpływa na to między innymi zastosowany specjalny katalizator, który odpowiada za to, ze wykorzystywany piec jest efektywny i jego praca jest na wysokim poziomie.

W przypadku, gdy chcemy wykorzystywać kozę na pellet to musimy się liczyć z tym, że w takich instalacjach często pojawiają się niekorzystne błędy i trzeba sobie z nimi jakoś radzić. Minusem takich piecyków niestety będzie to, że mają one czasami wadliwe systemy, gdy chodzi o odprowadzanie dymu i przez to niestety dochodzi do takich sytuacji, w których siła ciągu jest zbyt dużo ograniczona i dym będzie nadmiernie ochłodzony. Niebezpieczne są również odcinki połączeniowe, które będą za długie. Przez ich zastosowanie może się okazać, że wydajność jest gorsza. Gdy połączenie jest z dwóch kolanek to może dochodzić do sytuacji, w której niestety opór dla spalin już będzie zbyt duży, by mogły sobie z nim poradzić. Równie kłopotliwe jest także to, że piece często są na niskich kondygnacjach i spaliny w związku z tym mają do pokonania jeszcze dłuższą drogę i muszą sobie jakoś z tym radzić. Ogólnie kozy są jednak udoskonalone i stają się taką formą ogrzewania, która prawdopodobnie będzie się rozwijać.