ul. Szczawia 45, 00-006 Warszawa 569-489-489 kontakt@ekorajd.pl

Piec wolnostojący

Jeśli ktoś decyduje się na piec wolnostojący to obecnie otrzyma taką konstrukcję, którą będzie mógł dowolnie regulować do swoich potrzeb.

Piec wolnostojący Jest na to przynajmniej kilka dobrych sposobów. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem będzie szybra oraz przepustnica, które pozwolą na kontrolowanie ilości powietrza jakie będzie przepływać. Na pewno sprawdza się także termostat, który montowany jest przede wszystkim w nowoczesnych piecach, gdzie regulacja przekrojów ma charakter automatyczny. Jeśli chcemy pomyśleć o wygodnym dokładaniu opału to również mamy tutaj kilka różnych opcji. W sprzedaży znajdziemy opcje, które mają drzwiczki z boku albo górną klapę.

Nadal jednak wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem są drzwiczki z przodu i wrzucanie opału właśnie przez nie. Jeszcze inną kwestią, która ma znaczenie będzie to jak popiół będzie z takiego pieca usuwany. Co do zasady należy to robić po każdym paleniu. W praktyce najczęściej nie mamy na to czasu i dlatego będzie trzeba przynajmniej parę razy w tygodniu tego dokonać. W nowoczesnych piecach mamy specjalne pojemniki z przykryciem, które zdecydowanie rozwiązują ten problem i dzięki którym usuwanie popiołu staje się dużo łatwiejsze. Jeśli chodzi o korzystanie z takiego pieca to na pewno trzeba go dobrze ustawić i pomyśleć o tym jak ma dla nas pracować. Producenci podkreślają, że dla pieca najlepsza będzie wolna przestrzeń, ponieważ wtedy najlepiej będzie wykorzystywana jego wydajność. Oczywistym jest to, że piec musi się znajdować z daleka od tych wszystkich produktów, które mają charakter łatwopalny, ponieważ w innym przypadku nie zachowa się należytego bezpieczeństwa.