ul. Szczawia 45, 00-006 Warszawa 569-489-489 kontakt@ekorajd.pl

Piec typu "koza" w oczach współczesnych nabywców

Osoby, które spotykają się na swojej drodze z piecami wolnostojącymi znanymi też jako kozy nie ukrywają, że są to rozwiązania dość charakterystyczne.

Piec typu koza Najczęściej nie są to zresztą piece anonimowe, choć trudno mówić o tym, aby ich rozpoznawalność była ich największym atutem. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że kozy wydają się nierozerwalnie powiązane z prowincją, biedą oraz koksownikami tak charakterystycznymi dla mroźnej zimy w początkach stanu wojennego. Choć jednak ich przeszłość nie należy do najbardziej chlubnych, wcale nie oznacza to, że kozy nie zasługują na kolejną szansę. Danie jej im jest uzasadnione już choćby dlatego, że rozwiązania obecne dziś w sprzedaży nie mają wiele wspólnego z tymi, które są obecne w naszych wspomnieniach. Na pierwszy plan wysuwa się elegancja kóz dostępnych obecnie w sprzedaży, nie da się jednak zakwestionować i tego, że są one zdecydowanie bardziej nowoczesne niż ich poprzedniczki. Doskonale radzą sobie nawet z ogrzewaniem dość dużej przestrzeni, nie da się przy tym zakwestionować, że w pomieszczeniu, w którym się pojawiają panuje wyjątkowo miło nastrój.

Drewno opałowe Osoby, które zastanawiają się nad ich zakupem zwracają też uwagę na ich przystępną cenę. Gdy podsumuje się koszty związane nie tylko z wejściem w ich posiadanie, ale również z konserwacją i eksploatacją jasnym stanie się to, że zakup kozy jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż wejście w posiadanie klasycznego kominka. Osoby przygotowujące się do zakupu mogą też zdecydować, z jakiego materiału ma być zbudowana wybrana przez nie koza. Najczęściej piece wykonane są ze stali lub z żeliwa, często spotykane są jednak również kafle ceramiczne oraz szkło hartowane. Przygotowując się do zakupu pieca wolnostojącego nie można nie dostrzec tego, że kolejne rozwiązania charakteryzują się sporym zróżnicowaniem cenowym. Najprostsze kozy można kupić wydając na ten cel zaledwie kilkaset złotych, w sprzedaży dostępne są jednak również rozwiązania wykonywane na indywidualne zamówienie i te mogą kosztować nawet kilka tysięcy. Innym kryterium, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu jest moc grzewcza, ta może bowiem wynosić od czterech do nawet kilkunastu kilowatów. Warto też zastanowić się z wyprzedzeniem, w jaki sposób piec ma być zasilany. Najpopularniejszym paliwem jest współcześnie drewno, spora popularnością cieszy się jednak również brykiet drzewny i węgiel. Nie można też zapominać o tym, że piece wolnostojące nadal są przede wszystkim dodatkowym, a nie wiodącym źródłem ciepła.