ul. Szczawia 45, 00-006 Warszawa 569-489-489 kontakt@ekorajd.pl

Kominek czy piec?

Pewnie wiele osób zastanawia się czy wybierać kominek czy piec wolnostojący. Odpowedzi jednoznacznej nie ma ponieważ trzeba się zainteresować oboma rozwiązaniami i dobrze je poznać.

Zalety kominka Kominek uważa się za takie rozwiązanie, które będzie w stanie zastąpić nam całe centralne ogrzewanie. Gdy chodzi o piec taki jak koza to raczej jest to element, który jedynie uzupełnia centralne ogrzewanie. Należy zauważyć, że koza jest tania i może dobrze wpasować się nawet w małe mieszkania a kominek nie będzie w stanie tego zrobić, ponieważ musi posiadać obudowę poza samym wkładem. Dlatego kominek może się stać takim elementem, który w pewnych przypadkach sprawi, że takie pomieszczenie będzie przytłoczone, gdy nie będzie zbyt duże. Jednak z drugiej strony czasami warto się poświęcić, ponieważ kominem ma wiele zalet, które można wykorzystywać, szczególnie gdy zastąpi nam centralne ogrzewanie. Jeśli decydujemy się na kominek to należy się liczyć z tym, że salon będzie się powoli zmieniał w kotłownie, w której będzie niestety trzeba utrzymywać jakoś czystość.

Zapewnienie opału Poza tym przy otwieraniu drzwiczek będzie się pojawiał zapach spalonego drzewa. Kłopotliwe może być także przynoszenie opału, szczególnie gdy będzie chciało się tak ogrzać cały dom. Problemem może być także dla niektórych to jak kominek wygląda. Wiele osób wybiera obecnie nowoczesne formy wnętrz a jak się oczywiście zdaje kominek jest taką opcją, która raczej jest klasyczna. Ten problem jest jednak powoli rozwiązywany, ponieważ zauważyć można, że mamy coraz więcej takich firm, które przygotowują nam kominki posiadające nowoczesne obudowy a nie klasyczne. Minusem kominków będzie jednak to, że ich przygotowanie sporo kosztuje, a dodatkowo montaż jest związany z tym, że będzie konieczny do przeprowadzenia generalny remont a to może się już okazać problemowe. Jeśli natomiast mamy małe pomieszczenie i nie chcemy robić dużego remontu to dużo lepiej sprawdzić się może rozwiązanie jakim będzie montaż pieca wolnostojącego. Taki piec nie zajmuje wiele miejsca a dodatkowo nie wiąże się z nim żaden skomplikowany montaż. Poza tym jest to taki piec, który ma charakter wolnostojący, dlatego przy przeprowadzce można go ze sobą zabrać.